2. Արցախում բունկերի պայթեցման մասին լուրը կեղծ է, լուսանկարը՝ հին
Երեկ ադրբեջանական լրատվականները՝ հղում անելով իրենց ռազմական աղբյուրներին, գրել էին, թե ոչնչացվել է բունկեր, որտեղ հայ սպաներ, գեներալներ և հայկական զինված ուժերի բարձրաստիճան պաշտոնյաներ են եղել։ Նշվում էր, թե «մահացու» հարվածը հասցվել է Harop-ի կործանիչ ԱԹՍ-ով։
Որպես ապացույց կցված էր նաև կործանիչի լուսանկարը՝
Նախ նշենք, որ հրապարակված լուսանկարն առնվազն 4 տարվա հնություն ունի։ Համացանցում այն հայտնվել է դեռևս 2016 թվականին։ Ինչ վերաբերում է ադրբեջանցիների կողմից բունկերի պայթեցմանը՝ հայտնում ենք, որ տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը։
«Տեղեկատվության ստուգման կենտրոնի» հարցմանն ի պատասխան՝ Արցախի պաշտպանության բանակից հայտնեցին, որ այս հայտարարությունը բացարձակ ապատեղեկատվություն է։

2. The news about the explosion of a bunker in Artsakh is fake; the photo is old
Yesterday, Azerbaijani media, citing their military sources, wrote that, allegedly, a bunker was destroyed, with Armenian officers, generals and high-ranking officials of the Armenian Armed Forces in it. It was also mentioned that the “deadly” strike was delivered by Harop fighter UAV.
As an evidence, the photo of the fighter was attached.
First of all it should be noted that the published photo is, at least, from 4 years ago. It has been circulating in the media since 2016.
In response to the inquiry by the Information Checking Center, the Artsakh Defense Army stated that this statement is an absolute misinformation.