2. Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները տարածում են ապրիլյան պատերազմում զոհված հայ զինվորների ցուցակ՝ ներկայացնելով՝ որպես այսօրվա կորուստներ
Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները տարածում են ապրիլյան պատերազմում զոհված հայ զինվորների ցուցակ՝ ներկայացնելով՝ որպես այսօրվա կորուստներ
• 14-07-2020
Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները շարունակում են մեդիադաշտը լցնել կեղծ տեղեկատվություններով։ Այժմ հակառակորդը տեղեկություն է տարածում, թե իբր երեկ՝ հուլիսի 13-ին, հայկական կողմն ունեցել է 66 զոհ։ Այս տեղեկությանը կցված է  անուն-ազգանուններով և ծննդյան տարեթվերով ցուցակ։
«Տեղեկատվության ստուգման կենտրոնը» հայտնում է, որ տարածվող տեղեկությունը կեղծ է, իսկ ցուցակում ապրիլյան պատերազմի ընթացքում զոհված հայ զինվորների անուններն են։
Ավելի վաղ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել էր, թե իբր հայկական կողմը 100 զոհ ունի։ Հենց այս հայտարարությունից հետո, սեփական սուտը համոզիչ դարձնելու համար, ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները սկսեցին տարածել ապրիլյան պատերազմի զոհերի ցուցակը։
Հարգելի քաղաքացիներ, մի՛ տարածեք նմանօրինակ գրառումներ, այդպիսով դուք նպաստում եք ադրբեջանական քարոզչության վերարտադրմանը։ Հետևեք միայն պաշտոնական լրահոսին, իսկ կասկածելի և ոչ արժանահավատ տեղեկատվությունները կարող եք փոխանցել «Տեղեկատվության ստուգման կենտրոնին», մենք կստուգենք լուրի իսկությունն ու կհայտնենք ձեզ դրա մասին։

2. Azerbaijani Special Services published list of Armenian soldiers killed in April War, presenting them as today's losses
Azerbaijani Special Services published list of Armenian soldiers killed in April War, presenting them as today's losses
Azerbaijani Special Services continue spreading misinformation and fake news. One of them states that yesterday (July 13) there were 66 victims from Armenian side. The list with names and dates of birth is attached.
Please note that the spread information is fake news and the list includes names of the Armenian soldiers who were killed during the April war.
Earlier, the Azerbaijani Defense Ministry stated that 100 soldiers were allegedly killed from Armenian side. This statement was followed by the “list of victims” in order to make their own lies convincing.
Dear citizens, please do not spread such kind of misinformation, thus contributing to the reproduction of the Azerbaijani propaganda. Follow only the official information sources. If you notice suspicious and unreliable information please contact " The Information Checking Center", we will check its authenticity and contact you back.
Armenia Ministry of Defense of the Republic of Armenia Misinformation The Information Checking Center