2. Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները տարածում են ապրիլյան պատերազմում զոհված հայ զինվորների ցուցակ՝ ներկայացնելով՝ որպես այսօրվա կորուստներ
Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները տարածում են ապրիլյան պատերազմում զոհված հայ զինվորների ցուցակ՝ ներկայացնելով՝ որպես այսօրվա կորուստներ
• 14-07-2020
Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները շարունակում են մեդիադաշտը լցնել կեղծ տեղեկատվություններով։ Այժմ հակառակորդը տեղեկություն է տարածում, թե իբր երեկ՝ հուլիսի 13-ին, հայկական կողմն ունեցել է 66 զոհ։ Այս տեղեկությանը կցված է  անուն-ազգանուններով և ծննդյան տարեթվերով ցուցակ։
«Տեղեկատվության ստուգման կենտրոնը» հայտնում է, որ տարածվող տեղեկությունը կեղծ է, իսկ ցուցակում ապրիլյան պատերազմի ընթացքում զոհված հայ զինվորների անուններն են։
Ավելի վաղ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել էր, թե իբր հայկական կողմը 100 զոհ ունի։ Հենց այս հայտարարությունից հետո, սեփական սուտը համոզիչ դարձնելու համար, ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները սկսեցին տարածել ապրիլյան պատերազմի զոհերի ցուցակը։
Հարգելի քաղաքացիներ, մի՛ տարածեք նմանօրինակ գրառումներ, այդպիսով դուք նպաստում եք ադրբեջանական քարոզչության վերարտադրմանը։ Հետևեք միայն պաշտոնական լրահոսին, իսկ կասկածելի և ոչ արժանահավատ տեղեկատվությունները կարող եք փոխանցել «Տեղեկատվության ստուգման կենտրոնին», մենք կստուգենք լուրի իսկությունն ու կհայտնենք ձեզ դրա մասին։

2. Спецслужбы Азербайджана публикуют список армянских солдат, погибших во время апрельской войны, представляя их как сегодняшние потери
Спецслужбы Азербайджана публикуют список армянских солдат, погибших во время апрельской войны, представляя их как сегодняшние потери
Спецслужбы Азербайджана продолжают заполнять СМИ ложной информацией. Теперь, противник распространяет информацию о том, что 13 июля, у армянской стороны было 66 жертв. Список имен и дат рождения прилагается к этой информации.
«Центр по проверке информации» сообщает, что распространяемая информация является ложной, а в список включены имена армянских солдат, погибших во время апрельской войны.
Ранее министерство обороны Азербайджана заявило, что якобы армянская сторона имеет 100 жертв. Именно после этого объявления азербайджанские спецслужбы, чтобы сделать их собственную ложь убедительным, начали распространять список жертв апрельской войны.
Уважаемые граждане, не распространяйте такие посты, тем самым вы способствуете распространению азербайджанской пропаганды. Следите только за официальными новостями. Подозрительную и недостоверную информацию вы можете передать в «Центр по проверке информации», мы проверим подлинность новостей и проинформируем вас об этом.